POM SZTUM

Spawanie metali, gięcie, dłutowanie – usługi

Wykonywanie różnych prac z zakresu obróbki skrawaniem stanowi podstawę oferty spółki POM Sztum, ale jej nie wyczerpuje. Zdajemy sobie sprawę, że kompletne wykonanie detalu często wymaga przeprowadzenia prac dodatkowych, dzięki którym będzie on gotowy do montażu lub innego zastosowania. Dlatego ofertę uzupełniliśmy również o usługi takie jak gięcie czy spawanie metali. Pozwalają nam one kompleksowo wykonać powierzone zlecenie, łącząc np. usługi tokarskie z gwintowaniem czy wierceniem otworów. W efekcie współpracujący z nami Klienci nie muszą tracić czasu na poszukiwania kolejnych usługodawców oraz ponosić dodatkowych kosztów czy ryzyka obniżenia jakości wyrobów. Włączając do tych usług również spawanie metali, stwarzamy możliwość zamówienia u nas nawet złożonych elementów wymagających wieloetapowej obróbki.

Usługi, które oferujemy, wykonujemy od wielu lat. Od momentu rozpoczęcia działalności na polskim rynku zrealizowaliśmy wiele zleceń – mamy doświadczenie w spawaniu różnych metali kolorowych oraz stali czarnej i nierdzewnej. Nasza siedziba mieści się w Sztumie, w województwie pomorskim, ale współpracujemy z firmami z całego kraju i z zagranicy.

Kontrahentom, którzy są zainteresowani obróbką metali, proponujemy rozmaite usługi. Można nam zlecić między innymi:

gwintowanie na gwinciarce
wiercenie na wiertarkach stołowych
gięcie i tłoczenie na prasach
dłutowanie
wypalanie blach (w zakresie od 5 do 120 mm)

W parku technologicznym mamy narzędzia umożliwiające obróbkę CNC.

image

Spawanie stali – nasza oferta

POM Sztum proponuje także spawanie stali. Materiał ten jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej wykorzystywanych na budowie czy w procesach produkcji. Dlatego istnieje też duże zapotrzebowanie na usługi spawalnicze. Obróbka jest też znacznie prostsza niż spawanie metali kolorowych czy aluminium. Jednak ze względu na dużą podatność na korozję spawanie stali wymaga jej odpowiedniego przygotowania przez oczyszczenie. W przypadku elementów o większej grubości często jest też niezbędne ich wcześniejsze rozgrzanie. Spowalnia ono stygnięcie spawów i gwarantuje ich właściwe wykonanie.

spawanie stali metodą TIG. W ten sposób można spawać nawet cienkie blachy (o grubości ok. 0,5 mm). Zaletą metody TIG jest także wysoka jakość i czystość spoin – są one estetyczne, nie wymagają czyszczenia. Najczęściej metodę TIG wykorzystujemy do spawania stali nierdzewnych, aluminium, tytanu, miedzi i niklu;
spawanie stali metodą MAG. Wykorzystujemy ją do łączenia stali konstrukcyjnych m.in. niskostopowych. Zaletami metody MAG jest wysoka wydajność spawania oraz niski koszt materiałów spawalniczych.

Spawanie metali i pozostałe formy obróbki to nie cała nasza oferta – proponujemy także usługi ślusarskie. Prowadzimy również sprzedaż detaliczną wyrobów hutniczych.

Zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy udzielą dodatkowych informacji na temat oferowanych przez POM Sztum usług.