POM SZTUM

Obróbka metali CNC – Pomorskie

Już kilkanaście lat temu dostrzegliśmy szansę na dynamiczny rozwój naszej firmy poprzez zaprzęgniecie do obróbki skrawaniem nowoczesnych maszyn sterowanych programami komputerowymi. To pozwoliło nam wykonać ogromny krok w kierunku unowocześnienia produkcji. Dzisiaj naszą specjalizacją jest obróbka metali CNC. Świadczymy między innymi usługi tokarskie i frezarskie na terenie województwa pomorskiego, wykorzystując do nich sterowane numerycznie pionowe centrum pracownicze, które cechuje się szybką i dokładną pracą.

Zalety obróbki CNC są niepodważalne. Maszyny sterowane cyfrowo poprzez programy komputerowe wykonują pracę z niebywałą dokładnością w sposób powtarzalny i umożliwiający realizowanie dużej liczby zamówień. Ich praca jest sprawna i bezbłędna, a także nie generuje niepotrzebnych odpadów. Obrabiarki sterowane numerycznie eliminują potencjalne ludzkie błędy, które występowały podczas korzystania ze starszych technologii. Jest to ewidentna korzyść dla Klienta oraz oszczędność czasu i materiałów.

Elementy wykonane podczas prac CNC są przygotowane z dużą precyzją. Można je rozpoznać na przykład po wysokiej jakości krawędziach, które nie wymagają przeprowadzania dodatkowych prac wykańczających.

image

Frezowanie CNC, grawerowanie CNC i inne usługi w ofercie

Dzięki nowoczesnym urządzeniom CNC wykonujemy zarówno usługi tokarskie, jak i inne formy obróbki skrawaniem:

  • frezowanie CNC – metoda polega na systematycznym i precyzyjnym zbieraniu materiału z powierzchni elementu, aż do uzyskania pożądanego, często bardzo skomplikowanego kształtu. Do realizacji tego zadania służą specjalne frezy o różnych kształtach i często też o wielu ostrzach. Wykonujemy frezowanie CNC aluminium, stali i innych metali,
  • rozwiercanie CNC – umożliwia powiększanie średnicy otworów do pożądanych wymiarów za pomocą specjalnych rozwiertaków,
  • wiercenie CNC – usługa obejmuje wykonywanie otworów w materiale, zarówno pojedynczo, jak i w określonym układzie. Umożliwiają one między innymi montaż elementów,
  • gwintowanie CNC – metoda pozwala na wykonanie gwintów wewnątrz otworów. W efekcie są one przygotowane do tworzenia połączeń za pomocą śrub i wkrętów,
  • wytaczanie CNC – toczenie CNC umożliwia wykonywanie elementów o określonym, zazwyczaj niezbyt skomplikowanym kształcie, takich jak złączki, nakrętki, śrubunki, wały, części mebli i samochodów oraz wiele innych,
  • grawerowanie CNC – za pomocą tej metody jest możliwe wykonywanie precyzyjnych wzorów na powierzchni materiału. Mogą one mieć charakter montażowy, funkcjonalny lub dekoracyjny. Wykonujemy grawerowanie CNC na aluminium, stali i innych metalach.

Nowoczesne maszyny i doświadczony personel

POM Sztum dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym i zatrudnia najwyższej klasy specjalistów. Toczenie i frezowanie CNC czy grawerowanie CNC wymaga specjalistycznych maszyn. Dysponujemy nowoczesnymi urządzeniami, które pozwalają na wykonywanie skomplikowanej obróbki w sposób dokładny i szybki. Do tego celu wykorzystujemy między innymi tokarkę CNC PUMA 2600YB ze skośnym łożem produkcji firmy DOOSAN o maksymalnej średnicy toczenia do 376 mm, maksymalnej długości toczenia do 725 mm oraz średnicy przelotu wrzeciona do 102 mm. Nasi pracownicy to fachowcy najwyższej klasy, którzy poradzą sobie z każdym problemem i rozwiązaniem technicznym. Dzięki ich pracy możemy świadczyć usługi tokarskie CNC, grawerowanie CNC, frezowanie CNC oraz inną obróbkę matali na najwyższym poziomie.

Współpracujemy z Kontrahentami w zakresie zarówno produkcji jednostkowej, jak i seryjnej. Zachęcamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami, którzy przedstawią warunki współpracy i odpowiedzą na pytania.