POM SZTUM

Informacje o firmie POM Sztum

POM Sztum to przedsiębiorstwo wielobranżowe funkcjonujące z powodzeniem na krajowym rynku od 1991 roku. Firma z dużym rozmachem wdarła się do branży metalowej i energicznie działa przede wszystkim w całej Europie. Zajmujemy się profesjonalną obróbką metali z wykorzystanie najnowocześniejszych urządzeń CNC. Specjalizujemy się w projektowaniu i modelowaniu CAD oraz wykonawstwie konstrukcji stalowych.

Współczesna obróbka elementów metalowych wymaga wyjątkowej dokładności i niebywałej precyzji. Pierwotnie praca nad materiałem polegała na obróbce konwencjonalnej, a jakość procesu zależał od umiejętności manualnych tokarza, szlifierza czy frezera. Tradycyjne metody obróbki musiały ustąpić nowoczesnym metodom wykorzystującym najnowsze zdobycze technik komputerowych.

Od kilkunastu lat do sterowania pracą urządzeń do skrawania zaprzęgnięto informatykę i zdecydowana większość elementów obrabianych jest aktualnie za pomocą maszyn sterowanych numerycznie – maszyn CNC. Computerized Numerical Control  oznacza komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych. Maszyny do obróbki metali wyposażono w mikrokomputer, który po zaprogramowaniu zarządza procesem obróbki. Obróbka metali CNC jest na tyle powszechna, że wykorzystywana jest we wszystkich gałęziach przemysłu i stosowana przy wielu procesach i czynnościach, takich ja wiercenie, skrawanie, frezowanie, grawerowanie i wielu innych.

image

Czym się zajmujemy?

Nasza działalność dotyczy przede wszystkim obróbki metali CNC i polega na świadczeniu usług takich jak toczenie, frezowanie i gwintowanie za pomocą najnowszych maszyn sterowanych cyfrowo. Wykonujemy również inne usługi takie choćby jak wiercenie CNC czy też grawerowanie CNC. Podejmujemy się projektowania modeli w CAD, czyli projektowania wspomaganego programami komputerowymi. Projektowanie CAD (computer aided design) umożliwia cyfrowe modelowanie geometryczne i ma na celu opracowanie zapisu konstrukcji pojedynczego elementu lub całego układu. Zajmujemy się także spawaniem stali metodami TIG i MAG oraz budową konstrukcji stalowych.

Co wyróżnia naszą firmę?

Dzięki stosowaniu urządzeń CNC sterowanych  cyfrowo jesteśmy w stanie wykonać skomplikowane elementy z zachowaniem dużej dokładności oraz powtarzalności. Zlecone prace wykonujemy na najwyższym poziomie, zdając sobie sprawę, że precyzja prac jest w naszej branży priorytetowa. Jesteśmy postrzegani jako firma solidna oraz rzetelna i traktowani jako poważny partner biznesowy. Dbamy o najlepsze relacje z klientami, przywiązując wagę do terminowych realizacji zleceń oraz starając się być elastycznym w negocjacjach.

Wieloletnia obecność na rynku sprawiła, że współpracujemy z wieloma klientami zarówno z Polski, jak i z zagranicy, m.in. z: Niemiec, Danii, Belgii, Francji, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Naszymi kontrahentami są podmioty gospodarcze działające w różnych gałęziach przemysłu, np. z branży: stoczniowej, budowlanej czy mechanicznej. Dzięki zaangażowaniu i solidności nasza spółka miała okazję współpracować m.in. z firmą Thyssen Krupp Encoke przy budowie Koksowni Schwelgern. Wielkość zamówienia wynosiła 500 ton stali. Zlecenie wykonaliśmy w ciągu 6 miesięcy przy całkowitym zatrudnieniu 20 osób.

Przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem z naszej oferty zachęcamy do kontaktu z działem handlowym lub do osobistej wizyty w siedzibie naszej firmy w Sztumie, w  województwie pomorskim.