POM SZTUM

Projektowanie modeli w CAD/CAM

Nowoczesne maszyny i inne konstrukcje składają się z elementów bardzo skomplikowanych w kształtach. Wykonanie ich na obrabiarce CNC wymaga wcześniejszego przygotowania modelu oraz dokonania szeregu bardzo precyzyjnych obliczeń. Tylko wówczas detal będzie idealnie dopasowany i zagwarantuje płynność pracy maszyny lub stabilność konstrukcji. Do wykonywania projektów nie wykorzystuje się już przyrządów kreślarskich, lecz nowoczesne oprogramowanie. Projektowanie modeli w CAD/CAM nie tylko przyspiesza pracę, ale też gwarantuje jej bardzo wysoką dokładność. Wyliczeń parametrów krzywizn, płaszczyzn czy otworów dokonuje komputer na podstawie skomplikowanych algorytmów. Dodatkowym atutem jest możliwość przeniesienia gotowego projektu do pamięci maszyny obróbczej, która wykonując np. frezowanie CNC, perfekcyjnie go odwzoruje. Projektowanie modeli w CAD/CAM umożliwia tworzenie rysunków 2D oraz 3D. Pozwala też na wizualizację tworzonych elementów, przeprowadzanie symulacji funkcjonowania poszczególnych konstrukcji i ich ocenę, zanim zostaną wykonane. Dzięki temu Klient może zaoszczędzić materiały i czas poświęcany zwykle na nieudane próby.

image

Usługi projektowania 2D i 3D

Projektowanie modeli w CAD/CAM jest jedną z usług, która oferuje nasza firma. Ich realizację umożliwia nam zaawansowane technologicznie oprogramowanie do modelowania, którym dysponujemy.

Skrót owego programu pochodzi z angielskiego określenia Computer Aided Design i określa projektowanie wspomagane komputerowo. Rozwój technologii komputerowych oraz software’u znacznie wpłynął znacząco na rozwój modelowania elementów użytkowych. Nowoczesne programy CAD/CAM ułatwiły i przyspieszyły pracę zarówno inżynierom, jak i projektantom.

Projektowanie modeli w CAD/CAM pozwala nam zarówno kreślić geometrie 2D, jak i modelować w 3D. Mamy również możliwość przygotować dokumentację techniczną oraz wykonywać obliczenia wytrzymałościowe. Dzięki opisywanej technologii nasza firma przygotowuje modele na podstawie dokumentacji dostarczonej przez klienta. Kierując się otrzymanymi wskazówkami, za pomocą najnowszego oprogramowania planujemy modele konstrukcji stalowych, części i narzędzi oraz innych rodzajów oprzyrządowania. Projektowanie modeli w CAD/CAM wykonujemy w taki sposób, by zaplanowany element w 100% był zgodny z dokumentacją techniczną Klienta. Praca w systemie 3D pozwala również dostrzec i wyeliminować wiele potencjalnych błędów konstrukcyjnych już na etapie modelowania.

Nasi specjaliści pracują na wydajnych komputerach z wykorzystaniem najnowszych wersji programów do modelowania. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i zapraszamy do korzystania z naszych usług planowania oraz modelowania elementów oraz części użytkowych.

Współpracujemy z firmami z Polski i zagranicy

Wieloletnia obecność na rynku sprawiła, że współpracujemy z wieloma Klientami zarówno z Polski, jak i z zagranicy, m.in. z: Niemiec, Danii, Belgii, Francji, Norwegii i Wielkiej Brytanii. Naszymi Kontrahentami są podmioty gospodarcze działające w różnych gałęziach przemysłu, np. z branży: stoczniowej, budowlanej czy mechanicznej.

Realizujemy zarówno niewielkie, jak i duże zlecenia. Doświadczony zespół pracowników, nowoczesne maszyny i solidność to główne powody, dla których warto zdecydować się na projektowanie modeli w CAD/CAM czy obróbkę skrawaniem i spawanie stali w firmie POM Sztum. Dzięki zaangażowaniu i solidności nasza spółka miała okazję współpracować m.in. z firmą Thyssen Krupp Encoke przy budowie Koksowni Schwelgern. Wielkość zamówienia wynosiła 500 ton stali. Zlecenie wykonaliśmy w ciągu 6 miesięcy przy całkowitym zatrudnieniu 20 osób.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Jesteśmy rzetelnym, solidnym kontrahentem z wieloletnim doświadczeniem w branży. Dzięki współpracy z cynkownią galwaniczną i ogniową oraz firmami zajmującymi się antykorozją, gwarantujemy kompleksową obsługę.

Wyróżnia nas także indywidualne podejście do Klienta – każdemu oferujemy dogodne warunki płatności i stały kontakt na każdym etapie realizacji zamówienia.
Przedsiębiorców zainteresowanych skorzystaniem z naszej oferty zachęcamy do kontaktu z działem handlowym lub do osobistej wizyty w siedzibie naszej firmy w Sztumie, w województwie pomorskim.